frplende

Jak prać i dbać o bieliznę? - GAIA

Kupując bieliznę, tę piękną delikatną koronkową na specjalne okazje i tę na co dzień, która podtrzyma Twoje piersi, musisz pamiętać jak zadbać o to, by bielizna służyła Ci dłużej. Opowiemy dziś o tym, jak prać i jak przechowywać biustonosze by ich materiały nie straciły elastyczności, kształtu i nadal podpierały biust, jak należy.

Jak prać?

Niektóre środki do prania są zbyt silne i świetnie sprawdzą się przy praniu mocno zabrudzonych ubrań, ale przy delikatnej bieliźnie mogą zrobić więcej złego niż dobrego. Podobnie do płynów zmiękczających, które mogą uszkodzić elastyczne włókna, a nasza bielizna straci kształt i formę. Obecnie coraz łatwiej znaleźć proszki lub płyny dedykowane właśnie do prania bielizny. To świetne rozwiązanie i pozwala na utrzymanie delikatnych tkanin w dobrej kondycji.

Produkty firmy Gaia zalecamy prać ręcznie dlatego, że podczas prania ręcznego trudno o uszkodzenia i przetarcia lub nawet złamanie drutu. Chociaż wiele kobiet decyduje się na pranie w pralce w specjalnych kulach. W tym miejscu należy zaznaczyć, że jeśli już zdecydujesz się na tę opcję, zadbaj o najdelikatniejszy tryb prania z najniższą ilością obrotów i bez wirowania. Temperatura też ma znaczenie, bielizna znacznie bardziej “lubi” letnią wodę, zbyt wysoka temperatura jest wręcz zabójcza dla koronek i haftów.

Pamiętaj: tak jak zwykłe pranie, podziel bieliznę na pranie według koloru, dzięki temu na dłużej zachowasz ich oryginalne barwy.

Jak suszyć?

NIE używaj suszarek do prania, suszarek do włosów oraz unikaj suszenia na kaloryferze. Jak już wyżej wspominaliśmy, bielizna nie lubi zbyt wysokich temperatur, to może ją zniszczyć, rozciągnąć, zniekształcić. Ułóż je płasko choćby na ręczniku na parapecie i pozwól, by wszystko wysuszyło się powoli, we własnym tempie.

Jak często prać?

O ile w przypadku majtek nie budzi to żadnych wątpliwości, to w przypadku biustonoszy już tak. Niejednokrotnie słyszeliśmy takie pytanie. Tego samego stanika nie powinno się nosić dwa dni z rzędu, włókna muszą “odpoczywać” a to zapewni dłuższą żywotność materiałów. Możemy nosić dwa biustonosze na zmianę, codziennie zmieniając model, lecz nie więcej niż dwukrotnie każdy z nich. Prać należy więc po jednym lub dwóch użyciach.

Jak przechowywać?

Jednym z lepszych rozwiązań jest szuflada lub szafa ze specjalnym miejscem na bieliznę. To, w jaki sposób posegregujesz, zależy wyłącznie od Ciebie. Według koloru, częstotliwości zakładania czy według ulubionych modeli, to zależy od Twoich preferencji. Zwróć uwagę, by usztywnione miseczki biustonoszy nie były zgniecione podczas przechowywania lub – co gorsza – wywinięte na drugą stronę. Staniki powinny płasko, luźno oparte o kolejny model. Jeśli jednak w Twojej szufladzie zaczyna brakować miejsca, po pierwsze sprawdź, czy aby na pewno bielizna, którą posiadasz, jest dobra ( nie za mała i nie zniszczona), a po drugie rozważ powieszenie jej na wieszakach w szafie.

Jeśli nadal masz wątpliwości do co prania, każdy nasz biustonosz posiada dodatkową, papierową metkę z przepisem jak należy prać, możesz też napisać wiadomość na bok@gaia.com.pl a udzielimy Ci pomocy.