frplende

Obalamy Mity - Sprawdź najpopularniejsze mity na temat bielizny. cz.2 - GAIA

Faktów i mitów na tematy bielizny i biustów, przybywa. W poprzedniej części obaliliśmy i potwierdziliśmy kilka krążących, nie tylko w sieci, stwierdzeń. Zapraszamy na drugą część artykułu.

Czy biustonosze w większych rozmiarach są jednolite i nudne?

MIT!
Może kiedyś tak było, że większe rozmiary nie miały kształtu, odpowiednich konstrukcji i występowały tylko w kolorach: beż, czerń i biel. Czasy na szczęście się zmieniły i kobiety o większych rozmiarach mają obecnie znacznie większy wybór. Hafty, koronki, kolorowe dzianiny o niezliczonych deseniach. A to wszystko potwierdza nasza kolekcja maxi.

Czy większość kobiet nosi źle dopasowaną bieliznę?

FAKT!
Niestety jest to fakt, może być to spowodowane tym, że kiedyś najczęściej można było znaleźć rozmiar 75C i bez względu jaki był faktycznie, wszystkie próbowałyśmy się w niego wcisnąć, z różnym skutkiem. Drugim powodem może być to, że przecież 10 lat temu nosiłam 80D więc teraz na pewno też. Niestety tak nie jest, z różnych powodów zmienia się nasze ciało, wzrost lub utrata wagi, ciąża, wiek to tylko kilka przykładów, dlaczego rozmiar się zmienia. Warto zmierzyć swój rozmiar co najmniej raz w roku.

Czy nowy biustonosz trzeba zapinać jak najciaśniej?

MIT!
Obwody biustonoszy są szyte z elastycznych tkanin, które przy zbyt intensywnym rozciąganiu, szybko tracą swoje właściwości. Większość producentów oferuje trzystopniową regulację obwodu. Zapinanie obwodu powinnyśmy zacząć od tego “najluźniejszego”, żeby z czasem, kiedy materiał zacznie się poddawać, mieć jeszcze możliwości zapinania obwodu tak, aby biustonosz nadal pasował. W ten sposób odrobinę przedłużamy żywotność naszej bielizny i zapewniamy odpowiednie podtrzymanie biustu na dłużej.

Czy na fitness lub w ciąży muszę nosić biustonosz?

FAKT!
Podczas uprawiania sportu należy mieć na sobie odpowiednią bieliznę, która utrzyma piersi na miejscu. Intensywna aktywność fizyczna i gwałtowne, silne ruchy mogą uszkodzić delikatne tkanki, jeśli ich nie zabezpieczysz odpowiednią bielizną. W ciąży piersi przechodzą ogromną przemianę, stają się większe, cięższe i bardziej czułe a co za tym idzie, potrzebują szczególnego traktowania. Bielizna ochroni je przed przedwczesnym opadaniem i zapewni komfort na co dzień. Obie Panie mają miseczkę E, ponieważ w obu przypadkach różnica między obwodami to 21 cm, ale już w liczbach widać jak duża jest różnica wielkości.

Czy pod białą bluzkę najlepszy będzie biały biustonosz?

MIT!
Jeśli Twoja bluzka jest uszyta z materiału, który chociaż odrobinę prześwituje, biustonosz stanie się bardzo wyraźnie zarysowany, ponieważ dołożymy kolejną białą warstwę. Jeśli chcesz mieć "niewidoczną" bieliznę, wybierz tę, w kolorze beżowym, która zleje się z naturalnym kolorem skóry i sprawi, że zamiast efektu odcięcia, twoja bielizna zniknie. Ten sposób świetnie się sprawdza przy wszelkich cieńszych bluzkach.

Mam duży biust, powinnam nosić szersze ramiączka?

FAKT!
W dobrze dopasowanym biustonoszu zdecydowana większość ciężaru opiera się na … obwodzie, jednak około 20% tego ciężaru muszą przyjąć na siebie ramiona. Posiadaczki większego biustu, czasem aż za dobrze o tym wiedzą, ponieważ obciążenie jest dość mocno odczuwalne. Szersze ramiączka pozwalają rozłożyć ciężar na większą powierzchnię, a to z kolei ma zbawienny wpływ na nasze ramiona.

Czy spanie w staniku ujędrnia piersi?

MIT!
Ciało potrzebuje odpoczynku, sen daje ukojenie. Stres, obowiązki, zmęczenie a nasze ciało potrzebuje przecież, chociaż chwili wytchnienia. Tak jak zdejmujemy buty, stanik też należy zdjąć, chociaż istnieje grono zwolenniczek spania w bieliźnie, nie ma żadnych naukowych dowodów na zbawienny wpływ noszenia biustonosza podczas snu.

To tylko kilka z faktów i mitów krążących wokół bielizny i biustów, nie jest to jeszcze nasze ostatnie słowo w tej kwestii. Już niedługo wracamy z kolejnymi ciekawymi tematami, na które warto zwrócić uwagę.

Nouveaux produits